11/16/2018 - جمعه 25 آبان 1397

مشاهده اخبار

مدیرکل ارزیابی عملکرد شهرداری تهران اعلام کرد؛

تدوین 17 استاندارد ملی در حوزه مدیریت شهری


تدوین 17 استاندارد ملی در حوزه مدیریت شهری

مدیرکل ارزیابی عملکرد و بهبود مدیریت شهرداری تهران گفت: تاکنون 17 استاندارد ملی در حوزه مدیریت شهری تدوین شده و پنج استاندارد دیگر نیز در دست تدوین است.
به گزارش روابط عمومی معاونت برنامه‌‍‌ریزی، توسعه شهری و امور شورای شهرداری تهران، روح‌الله شهیدی‌پور، به مناسبت 22 مهرماه (14 اکتبر) روز جهانی استاندارد، اظهار کرد: اداره‌کل ارزیابی عملکرد و بهبود مدیریت شهرداری تهران، طی سال های گذشته به عنوان نهادی پیشگام در حوزه مدیریت شهری در کشور، ضمن انعقاد تفاهم نامه همکاری با سازمان ملی استاندارد ایران، تلاش برای تدوین استانداردهای ملی در حوزه مدیریت شهری را آغاز کرده است.

وی افزود: همکاری و تفاهم با سازمان ملی استاندارد، منجر به این شده که تاکنون 17 استاندارد ملی در حوزه مدیریت شهری تدوین شده و 5 استاندارد نیز در دست تدوین است.
مدیرکل ارزیابی عملکرد و بهبود مدیریت شهرداری تهران، تدوین استاندارد در حوزه مدیریت شهری را ضرورتی اجتناب ناپذیر دانست و افزود: افزایش روزافزون جمعیت کلان شهر تهران و تنوع در ارایه خدمات شهری، زمینه‌ساز افزایش هزینه‌های سازمانی شده و با توجه به کمبود منابع مالی پایدار، دستیابی به شهری زیست پذیر به معضلی جدی بدل شده  است؛ در چنین شرایطی، مدیریت شهری نیازمند راه‌حل‌های نوین و عملیاتی در افزایش کیفیت ارایه خدمات، کاهش هزینه‌های تمام شده خدمات و یکپارچه‌سازی خدمات است.
شهیدی‌پور ادامه داد: یکی از راه‌های حل این معضلات، تدوین استانداردهای ملی و سازمانی به‌عنوان یکی از ابزارهای دستيابي به بهبود کیفیت در ارایه خدمات است؛ به طوری‌که در حال حاضر اعتبار بسیاری از سازمان‌ها به گونه‌ای روزافزون با تبیین و حفظ استانداردها سنجیده می‌شود.
وی همکاری با سایر سازمان‌ها در جهت تدوین استانداردهای حوزه مدیریت شهری را مهم قلمداد کرد و گفت: اولین اجلاسیه کمیته ملی محیط زیست، با درخواست شهرداری تهران به بررسی استاندارد «راهبری ایستگاه‌های بازیافت شهری» اختصاص یافت؛ همچنین با توجه به لزوم همکاری‌های متقابل بین دستگاهی، گسترش هم‌اندیشی و بهره‌گیری از خرد جمعی، تدوین دو استاندارد با همکاری کلانشهرهای اصفهان و همدان انجام شده است. 
مدیرکل ارزیابی عملکرد و بهبود مدیریت شهرداری تهران، در پایان از آمادگی این اداره کل به منظور همکاری در تدوین استانداردهای ملی در حوزه مدیریت شهری به عنوان مرجع تدوین استاندارد در شهرداری تهران خبر داد و اظهار کرد: بی‌تردید تدوین و اجرای این استانداردها در گرو همکاری و تعامل نزدیک کلیه معاونت‌های تخصصی و واحدهای اجرایی شهرداری تهران است.تعداد مشاهده : 69
1397/7/22
print
طرح رنگ
 
الگوی پس زمینه