10/24/2019 - پنجشنبه 2 آبان 1398

مشاهده اخبار

مدیریت سیاست‌گذاری شهرداری تهران برگزار کرد

شور و مشورت نخبگان بر سر لایحه مدیریت یکپارچه شهری


شور و مشورت نخبگان بر سر لایحه مدیریت یکپارچه شهری

مدیریت سیاست‌گذاری و برنامه‌ریزی راهبردی شهرداری تهران به‌ منظور برخورداری از آرای، نظرات و پیشنهادات نخبگان و صاحب‌نظران شهری در رابطه با لایحه مدیریت یکپارچه شهری سلسله نشست‌های کارشناسی برگزار کرد.

به گزارش روابط عمومی معاونت برنامه‌ریزی، توسعه شهری و امور شورای شهرداری تهران، عرفان مردانی،
مدیر سیاست‌گذاری و برنامه‌ریزی راهبردی شهرداری تهران از تبدیل لایحه مدیریت یکپارچه شهری به احکام مستند شده در برنامه سوم توسعه شهر تهران خبر داد. به گفته مردانی این لایحه که در دولت و مجلس طرح شده نیازمند موضع جدی و مشخص شهرداریست بنابراین برای دستیابی به این مهم لازم است از نظرات کارشناسی متخصصان امر بهره ببریم.
در ادامه این جلسه کمال اطهاری اقتصاددان و پژوهشگر به اهمیت و نقش مدیریت یکپارچه فضا اشاره کرد. به گفته وی ازآنجاکه مدیریت فضا هم‌اکنون در اختیار شهرداری‌هاست در صورت تبیین کارکردی موضوع می‌توان از این وجه به مساله ی مدیریت یکپارچه شهری هم ورود کرد چرا که رابطه کارکرد و کاربری باید برابر باشد اما در قانون دچار تقلیل‌گرایی شده است.
اطهاری گفت: اقتصاد دانش ازاین‌جهت با اقتصاد صنعتی متفاوت است که در کل شهر جریان دارد؛ یعنی کل شهر می‌تواند به یک شهرک علم و فناوری تبدیل شود چرا که انتظار می‌رود شهر تشکیل محیط نوآوری بدهد.
این کارشناس اقتصادی افزود: هم‌اکنون یکپارچگی به استناد طرح جامع و طرح تفصیلی که پیش‌تر تدوین‌شده، وجود دارد اما باید سازوکار آن به وجود بیاید. به گفته وی اگر دبیرخانه‌ای در قالب "رشد گاه" شکل بگیرد که از برنامه واحدی برخوردار باشد می‌تواند به‌عنوان میانجی در هماهنگی اختصاص بهینه فضا برای توسعه و بر اساس برنامه نقش‌آفرینی کند.
در ادامه این سلسله نشست‌ها میرعابدینی معاون برنامه‌ریزی، توسعه شهری و امور شورای منطقه 10 و جمشید زاده کارشناس منطقه 9 نیز به بیان دیدگاه‌های خود پرداختند.تعداد مشاهده : 179
1397/7/11
print
طرح رنگ
 
الگوی پس زمینه