10/24/2019 - پنجشنبه 2 آبان 1398

مشاهده اخبار


اولین دوره آموزش حقوق شهری برگزار شد

اولین دوره آموزشی مدرسه تابستانی حقوق شهری با همکاری شهرداری تهران و دانشگاه امام صادق برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی معاونت برنامه ریزی،توسعه شهری و امور شورای شهرداری تهران مدرسه تابستانی در 3 حوزه تخصصی حقوق شهرسازی، حقوق مالیه شهری،حقوق محیط زیست شهری با تدریس اساتید برجسته این حوزه در 6 پنل تخصصی و 16 ساعت آموزشی برگزار شد.
مدیریت و آموزش پنل های تخصصی را اساتیدی چون فرهنگ فقیه لاریجانی عضو هیات علمی دانشگاه مازندران ، فرامرز عطریان عضو هیات علمی دانشگاه آزاد اسلامی، غلام رضا مولا بیگی معاون دیوان عدالت اداری، مهدی مقسومی مدرس دانشگاه و پژوهشگر حقوق شهری، علی مشهدی عضو هیات علمی دانشگاه قم و سید محمد مهدی غمامی عضو هیات علمی دانشگاه امام صادق بر عهده داشتند.
علی توکلی مدیر کل تدوین قوانین و امور شورای شهرداری تهران هدف از برگزاری این دوره را پیوند میان صنعت و دانشگاه ، ارتقا سطح آموزش کارمندان شهرداری و پس از آن حساس سازی جامعه حقوقی کشور نسبت به مسایل و مدیریت شهری اعلام کرد و گفت: برگزاری چنین دوره هایی سال ها ست در خارج از کشور مرسوم بوده اما به تازگی در داخل کشور و در حوزه حقوق بین الملل هم فعال شده است و دانشگاه ها و مراکز علمی مدارس تابستانی را در حوزه های مذکور برگزار می کنند.
به گفته وی نکته قابل تامل آن است که تا کنون در حوزه حقوق مدیریت شهری چنین دوره ای برگزار نشده بود که امسال اولین دوره آن برگزار و مورد استقبال علاقمندان،دانشجویان رشته حقوق و کارمندان شهرداری قرار گرفت.
توکلی افزود: برگزاری چنین دوره هایی ما را در تحقق هدف اصلی مان که همانا شکل گیری گفتمان اجتماعی قانون است یاری می کند.این مهم با حساسیت ها و آشنایی جامعه حقوقی کشور به عنوان امری که تا کنون مغفول مانده، محقق می شود.


تداوم برگزاری دوره های آموزشی

مهدی مقسومی معاون تنقیح و تدوین قوانین شهرداری تهران به عنوان مدرس پنل دوم با عنوان حقوق مالیه شهری و زیر پنل قراردادها و کمیسیون ماده 38 در رابطه با ضرورت پرداخت به این موضوع گفت : در حال حاضر قراردادهایی در شهرداری تهران بسته می شود که افراد نسبت به دستور العمل ها و قوانین آگاهی کافی ندارند چرا که عمده افرادی که در این حوزه فعایت می کنند، تحصیلات حقوقی ندارند.
به گفته مقسومی ما در این پنل مسایل مبتلا به شهرداری تهران را مورد بررسی و واکاوی قرار دادیم تا به یک وحدت رویه ای در مناطق ، سازمان ها و شرکت های وابسته به شهرداری و جامعه حقوقی کشور که مخاطب بیرونی ما هستند برسیم چرا که ضرورت دارد تا این نهاد ها با نحوه انعقاد قراردادها و سازوکار ها و تشریفات برگزاری مناقصات در شهردرای تهران آشنا شده و در صورت بروز اختلاف امکان رفع و رجوع به موقع را داشته باشند.
معاون تنقیح و تدوین قوانین شهرداری تهران اظهار داشت: برگزاری مدرسه تابستانی حقوق شهری این امکان را فراهم کرد تا خلا های موجود در این حوزه مورد شناسایی و مورد آسیب شناسی قرار بگیرد.همچنین با توجه به استقبال مخاطبان در نظر داریم تا مدرسه تابستانی را بصورت فصلی و در انتهای هر ترم تحصیلی برگزار کنیم.

 
 
 
 
 
 

 


 تعداد مشاهده : 162
1397/6/18
print
طرح رنگ
 
الگوی پس زمینه